S Tempem bez bodů a tentokrát i bez gólu

14. 2. 2011

S Tempem bez bodů a tentokrát i bez gólu

Neděle 13. února 2011 14:20

Ani na předposlední pokus se čafákům nepodařilo v Zimní lize na Hájích zabodovat. Ovšem zatímco v každém z předchozích zápasů kluci vstřelili aspoň jeden gól, tentokrát skórovat nedokázali. Střelný prach jim zřejmě zvlhnul na horách, kde si v týdnu někteří hráči užívali svůj díl prázdnin. A tak není divu, že teď mají od trenérů slíbenu pernou přípravu na jaro, které se rychle blíží…

ČAFC Praha–Tempo Praha 0:5 (0:1)

Sestava: Cyril Popek – Pavel Dosadil, Lukáš Listopad, Richard Kühnel, Václav Haken, Lukáš Hrdlička, Michal Landík – Matyáš Kunst, David Reinštein, Lubomír Dusil, Jan Koutský, Šimon Hruška, Jan Volenec – Otto Novotný

Na podzim Čafka porazila Tempo v přeboru 5:2, jenže z tehdejší sestavy nastoupili v Hájích pouze dva hráči (Ríša a Pavel). Tempu se v Zimní lize daří a vychutnalo si odvetu za podzim. „Zase byl první poločas dobrý a ve druhém přišel výbuch,“ konstatoval po porážce 0:5 trenér Oldřich Koutský.

Soupeř začal aktivněji a nahrál mu gól, který již ve 4. minutě vstřelil. Čafáci se jen bránili a trochu oživení do hry přinesla až mladší „juniorská“ sestava. Po rohu se k hlavičce dostal Michal, ale brankáře neprostřelil. To byl signál k přece jen odvážnějšímu projevu, takže do přestávky už se skóre nezměnilo. Jenže hned na úvod druhé půle se Tempo znovu střelecky prosadilo a výkon čafáků šel dolů. Další góly inkasovali po hrubce či poté, co si stoper zavazoval před brankou tkaničku… Pochvalu si tak vysloužil jen Cyrda v brance, který předvedl několik skvělých zákroků, jimiž tým uchránil od ještě vyšší porážky.

„Nebýt Cyrdy, bylo by to mnohem horší. V tomto zápase rozhodovalo, kdo bude po hřišti rychleji běhat – a soupeř byl u všeho dřív… Vás takový fotbal baví? Jenom vás sbírám pokopané. O to víc se musíte hecnout a začít po hřišti jezdit,“ nabádal mužstvo trenér Martin Listopad.

Někteří borci však vypadali, jako by jim to bylo úplně jedno. „Přístup je hrozný, nejsme tady pro srandu králíkům. Všechno je o morálce, nejste žádní mistři světa. Kdo ztratí balon, musí ‚kousat‘ zpátky, i kdyby měl sprintovat 50 metrů! Pořád se něčemu chechtáte, ale akorát sami sobě. Je vidět, že v tréninku musíme hodně přidat, takhle by to na jaře nešlo,“ zlobil se jeho kolega Oldřich Koutský.