8. 5. 2008

Čtvrtek 8. května 2008 8.00

Turnaj klokánků (ročník 2000) – 5. místo

Sestava: Lukáš Trávníček – Pavel Dosadil, David Vávra, Richard Malík – Josef Vomáčka, Michal Nussbauer, Marek Tůma, David Reinštein, David Souček, Tomáš Fortelka – Radek Jedlička, Jakub Peták, Lubomír Dusil

Ani jednou neprohráli, a přece turnaj nevyhráli. Dokonce ani o medailové umístění nehráli. Čafáci rozjeli turnaj na hřišti Bohemians 1905 hraný na 1x15 minut skvěle, ale po sérii remíz jim nakonec zbylo páté místo.

ČAFC Praha–Bohemians 1905 1:0

Branka: 5. Souček

Pořadatelský tým kluci náležitě zaskočili. Pája ještě pálil vedle, ale pak hrdina posledních dnů Davídek Souček krásně vymetl šibenici a Čafka vedla. Klokani své šance nevyužili, Ráďa po akci podél brankové čáry také neuspěl, a tak se už skóre nezměnilo.

ČAFC Praha–Kohouti Rokycany 4:0

Branky: 1. a 2. Jedlička, 10. Reinštein, 11. Malík

Tomu se říká krátký proces. Ráďa stihl za dvě úvodní minuty dva góly! Nejprve po sóle od půlky hřiště, poté prudkou střelou, když si míč mazácky zasekl. Davídek Reinštein nejdřív po sóle trefil boční síť, ale pak si akci zopakoval a vydařenou umístěnou střelou zvýšil na 3:0. Skóre uzavřel po samostatném průniku ranou k tyči Ríša. Ke gólu měli blízko také další obránci Davídek Vávra a Pája, ve vydařeném duelu se činili také Kubík Peták a Tomášek.

ČAFC Praha–Benešov 1:1

První ztráta, která v konečném účtování posunula na druhé místo ve skupině středočeského soupeře. Zápas přitom opět začal skvěle, Davídek Souček tvrdě vypálil zdálky a gólman neměl nárok. Benešov se ovšem nepoložil. Jeho velkou šanci ještě Lukášek zneškodnil, pak ovšem obránci neodkázali odkopnout míč do bezpečí a protivník vyrovnal na konečných 1:1.

ČAFC Praha–Střešovice 0:0

Bohatým brali a chudým dávali… Tahle remíza s outsiderem přišla kluky draho. Co bylo platné, že měli tlak, když zakončení bylo zbrklé a většinou mířili přímo na brankáře. Střelnice to byla pořádná, šance měli Mára, Davídek Reinštein, Ráďa, Pepíno i Míša. Neujalo se však nic a nakonec mohlo být zle. Soupeř trefil z brejku tyč…

ČAFC Praha–Graffin Vlašim 1:1

Branka: 13. Vomáčka

Před posledním utkáním ve skupině byla matematika jasná. Vítězství = zápas o 3. místo, remíza = zápas o 5. místo, porážka = zápas o 7. místo. Lukášek v úvodu chytil tutovku, a tak naděje na medaile žila. Prapor Čafky pozvedla střela Luboše, těsně nad pálil Míša. Dvě minuty před koncem se nápor vyplatil – Pepíno střelou zdálky rozvlnil síť. Jenže minutu před koncem se o trenéry pokoušely mrákoty… Kluci si nechali za zády vysunutého útočníka, který jim utekl a pohodlně vyrovnal. Druhé místo ve skupině bylo během pár vteřin fuč.

6.         Rokycany        0:18     0

Skupina B: 1. Admira 15, 2. Motorlet 10, 3. Háje 9, 4. Union Vršovice 5, 5. Bohemians (2001) 4, 6. Junior 0.

O 5. místo

ČAFC Praha–Háje 0:0, penalty 2:0

Penalty proměnili: Nussbauer, Jedlička

Také proti Hájům kluci tlačili. Nejaktivnější byli Pepíno a Míša, kteří se dostali do několika šancí. Těsně před závěrečným hvizdem našel Mára před brankou osamoceného Ráďu, ale ten přestřelil a dal tak přednost penaltovému dramatu. Rozstřel Čafka na turnajích zvládá. Lukášek hned první penaltu chytil, zatímco Míša jistě proměnil. Druhý pokus Hájů šel mimo a Ráďa zápas ukončil – jeho gól přisoudil Čafce konečně páté místo.

„Dobrý turnaj, hezké umístění. Jenom škoda – finále proti Admiře jsme klidně mohli hrát my! Měli jsme to tak krásně rozjeté… Koncovka ale byla zoufalá, nedáme gól,“ hodnotil trenér Radek Jedlička. „Myslel jsem, že se kluci v zápase s Rokycany rozstříleli, ale asi to bylo spíš na škodu. Dva góly ve čtyřech závěrečných zápasech, to je trochu málo,“ přidával se trenér Josef Vomáčka.

Finále: Admira–Bohemians 2:0. Konečné pořadí: 1. Admira, 2. Bohemians, 3. Benešov, 4. Motorlet, 5. ČAFC, 6. Háje, 7. Vršovice, 8. Vlašim, 9. Bohemians (2001), 10. Střešovice, 11. Junior, 12. Rokycany.