Čtvrtek: Přestalo pršet a čafáci dobyli Trutnov

20. 8. 2010

Tak slunce ještě přece jen vychází… Déšť ustal a čafákům se hned zlepšila nálada. Vrátili se trénovat na hřiště, zahráli si nohejbalový turnaj a vyrazili k přípravnému zápasu s Trutnovem, který po velkém obratu nakonec porazili 5:4. Úspěšný den podtrhlo také béčko, jenž z Trutnova přivezlo remízu 1:1.

Ráno se potvrdilo, že počasí se na horách mění každou minutu. Před snídaní přišel prudký déšť, a tak se zdálo, že i čtvrtek bude pro fotbalový program ztracen. Brzy však pršet přestalo a dokonce se ukázalo slunce, takže kluci na dopolední trénink po čase zase vyrazili na své domácí hřiště.

Ani po obědě neztráceli čas. Na spodním hřišti nad minigolfem si zahráli nohejbalový turnaj, prvenství si připsala trojice Marek, Jeroným a Martin Rattay. Po melounové svačině se pak mužstvo vydalo ke druhému zápasu na soustředění. Nejdřív autobusem od Lesního domu do Svobody a odtud vlakem do Horního Starého Města, předměstí Trutnova.

Soupeř byl tentokrát stejně starý jako my. Po bezbrankové první třetině začaly padat góly a po druhé části vedli domácí 4:1. Radek při své premiéře v brance však předvedl několik klíčových zákroků a dal mužstvu naději. Kluci v poli se jí chopili a zmákli velký obrat – minutu před koncem vstřelil David Reinštein vítězný gól na 5:4! Před ním se dvakrát trefil David Souček, jednou Jirka a z penalty Jeroným. Hned po zápase následoval zrychlený přesun na nádraží a malý motoráček odvezl první výhru v sezoně. Na vlak ihned navazoval autobus, a tak si vítězný tým velmi brzy po závěrečném hvizdu už pochutnával v Lovraně na gulášku…

Snad počasí vydrží, v pátek chceme po tréninku na hřišti stihnout Ronaldův slalom a po obědě vyrazit k dalšímu utkání do Vrchlabí.

Trutnov–ČAFC Praha 4:5 (0:0, 4:1, 0:4)

Hráno na 3x25 minut

Sestava: Radek Jedlička – Pavel Dosadil, Marek Tůma, David Reinštein (1+0) – Jiří Švarc (1+0), David Souček (2+0), Martin Mandík, Josef Vomáčka, Jeroným Bohdan (1+1), Richard Kühnel – Jitka Šnejdarová, Martin Rattay (0+1), Matyáš Kunst

Branky: 42. Švarc (odražený míč), 51. Souček (Rattay), 63. Bohdan (z penalty), 64. Souček (Bohdan), 74. Reinštein (odražený míč)