Vltavská tečka potvrdila konečné osmé místo

Neděle 15. června 2014 14.45

Loko Vltavín–ČAFC Praha 5:1 (2:0)
Sestava: František Sedláček – Jakub Přikryl, Petr Winternitz, Michal Klimsza – Nikola Kranjčevič, Josef Vomáčka – Matěj Macho, Antonín Kosina, Matěj Votruba, Pavel Dosadil – Tomáš Zmij
Branka: 57. Zmij (Vomáčka)

Role trosečníků z minulého kola už klukům zůstala, bez hráčů na střídání nastoupili proti druhému celku přeboru. Druholigová tráva už byla uzavřena, a tak se zápas odehrál na malé opotřebované umělce, jež byla spolu s Kolovraty nejhorším hřištěm, které čafáci v soutěži okusili. Těžký zápas nezačali zle, i když od prvních minut bylo patrné, že favorit má nebezpečnou přechodovou fázi a bude mít místy velkou převahu. Čtvrthodinku hosté přestáli, ale pak je potopila velká bolest posledních kol – mizerné bránění rohových kopů. První gól dostali po rohu, druhý rovnou z rohu… Fanda naštěstí další tutovku lapil.

„Dva góly jsme si dali prakticky sami, ze hry jsme neinkasovali. Neumíme si pomoci přihrávkou, je to všechno bum-prásk. Teď nás asi podcení, třeba z toho něco vytěžíme,“ říkal o přestávce trenér Jarda Zmij.

Po přestávce Fanda chytil tutovku zblízka a skóre se dvacet minut nezměnilo. Pak teprve Vltavín proměnil brejk. Dvě minuty poté čafáci snížili. Pepova střela sice přesná nebyla, Tomáš ji ovšem ve vápně pohotově tečoval do protipohybu brankáře a míč zapadl k tyči. Také na podzim kluci s Vltavínem prohráli 1:3 a tento výsledek by byl velmi lichotivý. Favorit však měl i nadále více ze hry a dvěma trefami v samotném závěru skóre zvýraznil.

„Dobrý druhý poločas, odmakali jste to. Soupeř střídal po třech, čtyřech hráčích, my jsme tu možnost neměli. Oni si balon dávali, my ne,“ uzavřel poslední zápas kouč Zmij.