8. 5. 2013
Sobota 4. května 2013 13.00
ČAFC Praha–Motorlet Praha C 6:6 (3:3)
Sestava: Nikola Kranjčevič – Lukáš Hrdlička, David Reinštein, Lukáš Listopad, Michal Landík – Adam Krejzl, Aneta Pochmanová, Patrik Trčka, Pavel Dosadil – Martin Müller, Jiří Pavlík
Branky: 23. Krejzl (Hrdlička), 29. Reinštein (sólo), 35. Trčka (Dosadil), 38. Pochmanová (Hrdlička), 45. Reinštein (přímý kop), 53. Pochmanová (samostatná akce)

Na podzim kluci po mizerném výkonu prohráli v Jinonicích 1:7, ale tentokrát to byla úplně jiná bitva! Začátek tomu přitom vůbec nenapovídal. Zatímco domácí nedokázali dotáhnout řadu šancí, jež se jim naskýtaly, Motorlet byl efektivní a brzy vstřelil dva góly. Odpovědí byla Martinova střela či Lisťova akce. Nebezpečí v poslední chvíli hasili Michal a posléze Pavel, přesto byl v 17. minutě stav již 0:3. Jírova drzá klička na hrotu však nastartovala zlom. Hrdla nejenže zarazil útok soupeře, ještě našel Adama a ten povedenou ránou od břevna do brány snížil. Stoper David pak potvrdil, že výlety přes celé hřiště jsou jeho libůstkou. A když svůj slalom završil nechytatelnou bombou, bylo z toho sólo roku! Domácí byli rázem v euforii, po Lisťově akci pálil Hrdla, těsně před přestávkou pak Pavel uvolnil Patrika a ten s přispěním obránce vyrovnal.

„Je to dobré. Přitlačili jste ve všech řadách, a je to znát. Soupeř chce hrát fotbal, takže prostor tam bude. Jen s ním musíme vydržet běhat,“ upozorňoval trenér Martin Listopad. „Začali jsme zakřiknutě, pak to šlo. Nekoukáme na výsledek, ale na náš fotbal,“ dodával kouč Jiří Pavlík.

Hned po přestávce připravil Hrdla další gól – Aneta s přehledem kapitánky mířila přesně k tyči. Škoda že neobsazený hráč vzápětí vyrovnal. Pak ale Nikola skvěle zneškodnil tutovku a přišel další tlak. David si smlsnul na přímém kopu a domácí znovu vedli. A když pak Michal odstavil tělem soupeře a Aneta zase práskla balon k tyči, dokonce o dva góly! Motorlet ovšem také útočil, snížil a v závěru i díky pravidelnému střídání dvou pětic měl víc sil. V poslední minutě bohužel z poslední akce zápasu vyrovnal, takže kluci i po krásném zápase opouštěli hřiště zklamaní. Cenný skalp byl tak blízko…

Šest gólů dali čafáci v přeboru podruhé, poprvé to bylo na podzim v Podolí (6:1). „Nádherný fotbal, kdo by to byl na začátku řekl,“ chválil Jíra. „Ke konci už bylo znát, že nám chybí síla, jinak ale před vámi smekám! Měli jsme šance zvýšit na větší náskok, který by nám stačil. Ukázalo se, že zápas s Újezdem byl absolutní výpadek. Teď přišel mnohem lepší výkon,“ hodnotil trenér Listopad.