Střelec Jíra korunoval velké týmové vítězství

Neděle 19. května 2013 15.00
ČAFC Praha–FC Háje Jižní Město 2:1 (1:0)
Sestava: Cyril Popek – Lukáš Hrdlička, David Reinštein, Otto Novotný, Pavel Dosadil, Michal Landík – Jan Volenec, Lukáš Listopad, Patrik Trčka – Martin Müller, Jiří Pavlík
Branky: 25. Pavlík (Hrdlička), 44. Pavlík (Müller)

Kluci měli soupeři co oplácet, na podzim mu po mizerném výkonu podlehli 0:8. Bílé dresy od firmy hokejového šampiona Martina Straky však byly dobrým znamením – loni v nich byli mladší žáci doma neporazitelní. Háje přijely bez Tomáše Fortelky jen s jedním exčafákem Ríšou Malíkem a od začátku byla patrná jejich fyzická převaha. V brance však stál vynikající Cyrda, jehož jistota začala sebevědomí favorita pomalu nahlodávat. A když mu pomohla i tyč, osmělili se také domácí. Lisťa otestoval gólmana utěšenou bombou, stejně jako Hrdla po Michalově akci. Další ze šancí hostů zmařil v poslední chvíli Pavel – a pak čafáci sami udeřili. Jíra se dostal za obranu a s přehledem otevřel skóre. A když pak Cyrda zmařil i sólo z očí do očí a další šance, šli kluci do přírodní šatny pod smrčky s nadějným vedením.

„Přidat už asi moc nejde, ale musíme vydržet ve stejném nasazení. A když lépe posbíráme hráče, dokážeme pak být nebezpeční i v útoku,“ nabádal tým trenér Martin Listopad.

Jenže druhý poločas kluci začali malátně a hned z první akce inkasovali. Nerozhodný stav ovšem platil jen osm minut. Pak Jíra po Martinově střele překonal gólmana i podruhé a stal se kanonýrem zápasu. Kluci už si věřili mnohem víc než na začátku. David se vydával na své stoperské výlety, Honza spasil svůj tým v defenzivě a pak na druhé straně trefil břevno, gólmana protáhl také Otta. Krásnou akci předvedl Patrik a z rychlého brejku trefil břevno také Hrdla. Pojišťující gól sice nepadl, infarktové závěry z Vršovic, Střížkova a s Motorletem se však tentokrát neopakovaly a kluci skvělou týmovou partii dovedli do vítězného konce!

„Moc hezké, všechny za výkon chválím! Makali jste, na nic se nešetřili – a bylo to znát. Cyrda zachytal výborně, nebýt jeho, měli jsme velký problém. Díky němu jsme pak mohli hrát to, co jsme chtěli. Béčko se v sobotu také vytáhlo, takže jsme si udělali krásný víkend,“ rozdával kouč Listopad pochvaly. „Soupeř byl lepší prvních deset minut, kdy lítal po hřišti, ale nic nedal. A pak zase až v závěru, kdy hrál vabank. Po přestávce jsme hráli hlavně na jeho polovině, musíme v tom pokračovat,“ přál si jeho kolega Jiří Pavlík.