3. 4. 2009

Středa 1. dubna 2009 16.30

ČAFC Praha–SK Slavia Praha B 0:2 (0:1)

Sestava: Lukáš Trávníček – David Souček, Radek Jedlička – Pavel Dosadil, Josef Vomáčka, Victor Ferreira, Richard Malík, Marek Tůma – David Reinštein, Jitka Šnejdarová, Lubomír Dusil

Jarní start se nepovedl. Po Spartě dobyla Čafku také posílená Slavia a kluci si připsali druhou porážku v soutěži. Červenobílé na podzim v Edenu porazili 3:0, ale tentokrát na bodové žně nenavázali. Se zúženým kádrem je na jaře čeká těžká práce.

Dostat se k brance soupeře, připravit si šanci a pořádně vystřelit – to byl pro čafáky velký problém. Marek se sice brzy prohnal po křídle a odcentroval, Pavel u zadní tyče však už nestačil přehodit brankáře. Sešívaní přijeli s několika hráči ročníku 2000 a již v 7. minutě otevřeli skóre. Po chybě obrany se míč několikrát odrazil jako koule v kulečníku a skončil v síti. Victor se pokoušel o kličky, většinou však narazil na houštinu soupeřů před sebou. Podobně na tom byl i Pepa ve středu a RíšaLubošem na krajích. Když už se kluci dostali ke střele, slávisté jejich pokusy včas zblokovali jako v případě Davida Reinšteina.

„Gól jsme dostali po několikanásobném odrazu, přitom stačilo míč včas vypíchnout,“ litoval o přestávce trenér Josef Vomáčka. „Ani jednou jsme nevystřelili na bránu, neměli jsme žádnou šanci. Nemůžete přece s balonem doběhnout až do branky,“ zlobil se jeho kolega Radek Jedlička.

To slávisté se hned po zahájení druhé půle do šance vřítili a Lukáš měl práci. Ve 32. minutě už ovšem kapituloval, soupeř po sólu a střele k tyči přidal gólovou pojistku. Čafáci aspoň vystrčili růžky. David Reinštein se dokázal dostat za brankáře, ale obránci míč včas ukopli, tečovaná střela Davida Součka v síti také neskončila, Jitka nadějný průnik nedotáhla. Radek přitom musel zastavovat jeden útok soupeře za druhým. Aktivní Marek předvedl další brejky, gólem však neskončily.

„Poslední tréninky jsou samá legrace. V zápase jste si však nemohli ani myslet, že byste Slavii mohli porazit,“ zhodnotil porážku kouč Vomáčka.