21. 11. 2012

Neděle 18. listopadu 2012 11.30
AFK Slavoj Podolí–ČAFC Praha 1:6 (1:1)
Sestava: Radek Jedlička – David Reinštein, Aneta Pochmanová – Adam Krejzl, Lukáš Hrdlička, Lukáš Listopad, Pavel Dosadil – Martin Müller, Michal Landík, Tomáš Mašek, Jan Volenec, Josef Vomáčka
Branky: 28. Landík (Müller), 40. Pochmanová (chyba obrany), 45. Müller (Hrdlička), 46. Hrdlička (Listopad), 47. Vomáčka (Pochmanová), 49. Pochmanová (Hrdlička)

Rozlučková bitva téměř ve všem okopírovala vzájemný říjnový přátelák. Hosté začali velmi aktivně, ale domácí hned z první šance v 8. minutě udeřili. Čafáky inkasovaný gól nepoložil, hnali se na zteč a konečně také často stříleli. Po čtvrthodině Lisťa uvolnil do první velké šance Honzu. Pak Adam z úhlu trefil tyč a po následném protiútoku Radek zlikvidoval sólo soupeře. To byl možná klíčový moment zápasu. Obrana dirigovaná výtečným Davidem už Podolí do dalších tutovek nepustila, navíc po Martinově průniku byl Michal před brankou dostatečně důrazný a sedm minut před přestávkou zblízka dotlačil míč do sítě.

„Experiment se dvěma obránci se nepovedl, vracíme se k tradičnímu rozestavení. Přidejte důraz, můžeme z tohoto zápasu vytěžit mnohem víc, než jsme zatím dokázali,“ nabádal tým trenér Martin Listopad.

Jeho tušení se naplnilo. Podolí z prvních tří zápasů vytěžilo sedm bodů a bylo v tabulce třetí. Od té doby však má problémy a ani čafákům nakonec neodolalo. Pět minut po přestávce Aneta zachytila chybnou rozehrávku domácích a přesnou střelou k tyči otočila skóre. To však byla teprve předehra k úžasné smršti, kdy čafáci v rozpětí 45.–49. minuty nasázeli další čtyři góly! Nejprve utekl Hrdla a jeho dílo korunoval Martin. Potom se Lisťa, který tým strhával mimořádně vitálním a bojovným výkonem, odhodlal k sólu a po jeho přihrávce se stal Hrdla i střelcem. To však zdaleka nebylo všechno. Aneta uvolnila Pepu a ten ukázkovým „angličanem“ o tyč skóroval také. Brankový uragán po Hrdlově akcičce zakončila Aneta. Hosté se tím sice nasytili, Podolí už se však z tvrdého K.O. probrat nemohlo. Ze stran ještě soupeře polechtali Tom a Adam, poslední šanci měl Pavel. Na konci zápasu tedy platil skvostný výsledek 1:6.

„Moc se mi líbil David, přes něhož nešlo v obraně přejít. Lisťa jezdil jako motorová myš, pochvalu ale zaslouží i všichni ostatní. Snažili se! Pár chyb, hlavně v rozehrávce, jsme udělali, ale jinak bylo naše vítězství jednoznačné a zasloužené. A že nejsem nelida a je to poslední zápas, tak vám koupání tentokrát odpustím,“ usmíval se kouč Listopad.

A tak si můžeme celou zimu přát, aby si čafáci odér vítězů přenesli také do jarního pokračování přeboru…