Diváci chtěli sanitku, výhry se přece jen dočkali

Sobota 27. dubna 2013 15.45

Loko Vltavín–ČAFC Praha 1:3 (1:0)
Sestava: Nikola Kranjčevič – Lukáš Hrdlička, David Reinštein, Lukáš Listopad, Michal Landík – Adam Krejzl, Aneta Pochmanová, Pavel Dosadil, Šimon Hruška – Martin Müller, Jiří Pavlík
Branky: 48. Reinštein (Krejzl), 65. Müller (Krejzl), 67. Krejzl (chyba obrany)

Na podzim kluci Vltavín porazili 5:0 a v zimní lize dokonce 11:0. Tentokrát však museli výhru perně vydřít. Hned od začátku přitom měli převahu a Hrdla pálil těsně nad. Jenže v 8. minutě dali domácí připomínající oranžovými dresy Holanďany gól zadarmo a začali se rvát o nečekaný úspěch. Tím spíše, že jejich brankář byl do přestávky neprůstřelným hrdinou. Přitom Adam pálil krásně pod břevno, Aneta těsně vedle, Martin zblízka, Michal podél brankové čáry, Jíra napadal gólmanovu riskantní rozehrávku, šrám utržil Hruša. Všechno marné, naopak Nikola musel na druhé straně včasnými výběhy hasit další nebezpečí.

„Šance máme, ale hrajeme špatně. Co s tím budeme dělat? Pojďte se hecnout a jezdit,“ nabádal tým o přestávce trenér Martin Listopad. „Když tady nevyhrajeme, bude to pokračování minulého výpadku. To nesmíme dopustit,“ připomínal kouč Jiří Pavlík.

Také po přestávce domácí „Oranje“ bojovali jako lvi, ale tlak čafáků sílil. Dlouho bez efektu. Adam nevyužil sólo, Pavel se po rohu zavěsil do vzduchu vzorně, ale míč hlavou jen lízl, David po spanilém sóle trefil tyč. „Zavolejte mi sanitku!“ žádal Landík starší, který spolu s dalšími rodiči stále tým burcoval. Až ve 48. minutě gól padl, druhé Davidovo sólo zakončené střelou mezi nohy gólmana nemělo chybu. Ve středu pole bojoval kapitán Lisťa, kluci se hrnuli za výhrou. Pět minut před koncem důsledný Adam zachytil chybnou rozehrávku gólmana a Martin snadno dorazil míč do prázdné branky. A když pak Adam znovu zachytil míč, skóroval i sám.

„Fotbal to nebyl nic moc, málo pohybu. Technicky jsme soupeře přehráli, ale jak nám vypadne jeden hráč, je to špatně. Pochvala za to, že jsme ve druhé půli s nepříznivým výsledkem pořád chtěli něco udělat,“ hodnotil kouč Listopad. „Zase jsme zahodili spoustu šancí, výborný byl Hrdla,“ dodával Jíra.