Čafka porazila Bohnice i podruhé v sezóně 4:0

Čafka porazila Bohnice i podruhé v sezóně 4:0

Sobota 18. dubna 2009 8.45

TJ Slovan Bohnice–ČAFC Praha 0:4 (0:3)

Sestava: Lukáš Trávníček – David Souček, Radek Jedlička – Pavel Dosadil, David Reinštein, Josef Vomáčka, Victor Ferreira, Marek Tůma, Richard Malík – David Vávra, Jitka Šnejdarová

Branky: 3. Vávra (Souček), 18. Vávra (Tůma), 23. Souček (Vomáčka), 30. Jedlička

Po velikonoční pauze si kluci zajeli pro tři body do Bohnic, kde si zopakovali podzimní vítězství nad Slovanem 4:0. Stejně jako na Junioru jim pomohl rychlý gól. Vzhledem k tomu, že Vyšehrad odstoupil ze soutěže, mají čafáci nejlehčí zápasy za sebou. Ve zbytku jara je čekají silní soupeři, kteří spolu svádějí vyrovnané bitvy.

Čafka na nic nečekala a hned po úvodním hvizdu začala domácí větrat po křídlech. Markův únik zakončil střelou nad David Souček, ze druhé strany nasměroval míč do ohně Pavel. Stejně jako na podzim, otevřel i tentokrát skóre David Vávra, který již ve 3. minutě uklidil míč vyražený gólmanem do sítě. Domácí odpověděli nebezpečnou střelou podél branky, ale hosté měli navrch. Jak PepaVictorem ve středu zálohy, tak další křídla Ríša a David Reinštein. V útoku se dokázala uvolnit a vystřelit Jitka. Nejhezčí akce přišla v 18. minutě. Marek utekl přes půl hřiště, naservíroval míč před branku a David Vávra snadno přidal druhý gól. O třetí trefu se svojí tradiční pumelicí postaral David Souček.

„Jak soupeř prohrává, je hodně stažený a bude spíš bránit. Rozestavení tedy nezměníme. Před druhým gólem udělal výbornou akci Mára,“ pochvaloval si o přestávce trenér Josef Vomáčka.

Ve druhém poločase měly Bohnice pár brejků, ale Lukáš si s jistotou pohlídal další mistrovskou nulu. Naopak Radek prudkou střelou zdálky zaskočil brankáře domácích a uzavřel skóre. Dalším čafáckým kombinacím už většinou chyběla finální fáze. „Zopakovali jsme si podzimní výhru 4:0, Motorlet už v příštím kole však bude těžším soupeřem,“ uvědomoval si kouč Vomáčka.

Čafka měla navrch také v penaltách, vyhrála je 7:3.

Penalty proměnili: Vomáčka, Vávra, Tůma, Dosadil, Ferreira,  Souček, Jedlička