Čtvrtek 11. dubna 2013 17.00
Bohemians Praha–ČAFC Praha 2:1 (0:1)
Sestava: Cyril Popek – Pavel Dosadil, Aneta Pochmanová, Lukáš Hrdlička, Michal Landík – Adam Krejzl, Lukáš Listopad, Patrik Trčka – Martin Müller, Jiří Pavlík
Branka: 26. Hrdlička (penalta)

Zápas otevřely dvě Patrikovy šance. Cyrda v úvodu čelil jen střelám zdálky, první nebezpečí uhasil Michal. Ve 20. minutě Pavel uvolnil Martina a jeho sólo ztroskotalo až na brankáři. Pak Hrdla došel pro faul a paní rozhodčí ho překvapivě viděla uvnitř vápna. Sám faulovaný penaltu proměnil. Lisťa ve středu hřiště odolával i domácímu obrovi, svou bojovnost dodával Jíra, a tak vše bylo na dobré cestě.

„Máme velké mezery v tom, že se do akce zapojuje vždy jen pár hráčů. Umělka je tady hodně rychlá, takže míč nám často utíká,“ upozorňoval trenér Martin Listopad. „Prší, takže hřiště bude ještě rychlejší,“ přidával se jeho kolega Jiří Pavlík.

Kluci začali druhou půli kombinací, po níž Adam pálil nad. Aneta se střídala s Hrdlou na dirigentském můstku a útoky se přelévaly. Pak se bohužel domácím povedl výpad po křídle a zblízka vyrovnali. Trefili také tyč, ale i hosté si ještě vytvořili velkou šanci. Po krásné kombinaci ji měl Patrik, ale gólman mu skvělým zákrokem radost pokazil. Ve chvíli, kdy se čafáci hnali do dalšího útoku, Střížkov je v 60. minutě zaskočil a z rychlého brejku rozhodl.

„Ve Vršovicích nám chyběla Aneta, tady David. Velká škoda, mohli jsme hodně překvapit. Nikdo se ale nemá za co stydět,“ vyzdvihl Jíra. „Na podzim jsme s nimi prohráli 2:7, teď jsme měli velkou šanci dát gól na 2:1 a také v prvním poločase jsme měli nějaký přidat. Podali jsme dobrý výkon,“ hodnotil kouč Listopad.