Bojovníci kanonýra Rattyho urvali první výhru

29. 9. 2010

Sobota 25. září 2010 9.00

ČAFC Praha – Tempo Praha 5:2 (2:0)

Sestava: Richard Kühnel – Jiří Švarc, Jeroným Bohdan – Victor Ferreira (1+1), Martin Mandík (0+1), David Souček, Marek Tůma (0+2), Pavel Dosadil – Martin Rattay (4+0), Jitka Šnejdarová, Radek Jedlička

Branky: 7. Rattay (Tůma), 25. Ferreira (Mandík), 30. Rattay (Ferreira), 31. Rattay, 39. Rattay (Tůma)
Žlutá karta: Souček

Tak konečně. Krušně nabyté zkušenosti dokázali kluci v pravý čas zúročit a vybojovat první vítězství v přeboru. Tempo přehráli díky čtyřem trefám kanonýra Martina Rattaye, velkému nasazení a týmovému výkonu. Navíc se často bylo na co dívat. Čafáci tak po 4. kole opustili sestupové příčky a předstihli v tabulce právě Tempo a Podolí.

Již samotný začátek naznačil, že čafáci pomocí kombinačních akcí hodlají ukončit sérii porážek. V 7. minutě se ujali vedení, Markovu rychlou akci završil Ratty přesnou střelou k tyči. Bylo patrné, že kluci svého soupeře zaskočili. Brankáře Tempa pak vyzkoušeli také David a Manďas. JirkaJerrym čistili prostor před Ríšou, který se pořádně rozchytal a v závěru poločasu předvedl klíčový zákrok. Těsně před přestávkou pak Victor po velkém závaru před brankou Tempa podruhé prostřelil brankáře.

„Vedeme, ale ještě nás čeká 25 minut,“ upozorňovali kluci sami sebe při krátkém odpočinku na lavičce. „Pokračujeme tak dál. Dejte si balon na narážečku a zkuste střílet,“ nabádal trenér Petr Mandík.

Vstup do druhé půle domácím nevyšel. Nedůslednost v obraně Tempo využilo a pohotovým lobem snížilo. Naštěstí již o tři minuty později předvedli čafáci parádní akci. Victor se uvolnil po křídle a jeho prudký centr usměrnil Ratty do sítě. Střelec dne pak během devíti minut završil čistý hattrick a když dal svůj celkově čtvrtý gól, vedla Čafka již 5:1. Tempo se nevzdávalo a ve 44. minutě po ostřelování branky snížilo. Víc ale nestihlo. Domácí totiž opravdu dřeli, hráli nejen kombinačně, ale také důrazně, takže David si dokonce vysloužil žlutou kartu. V závěru přišel základní sedmičce pomoci ještě Pavel a vítězný duel uzavřel potlesk spokojených diváků.

„První výhra se rodila těžce. Za bojovnost si však kluci určitě zaslouží pochvalu,“ řekl kouč Mandík.